Αποκτήστε ένα Αστέρι Ευχής!

Δράσεις στο Κοινωνικό Σχολείο

Κάθε Αστέρι Ευχής κρύβει αγάπη και… ΕΥΧΕΣ

Ενόψει των Χριστουγέννων και στο πλαίσιο της παράδοσης που υπάρχει στο σχολείο, αποφασίσαμε για τη φετινή χρονιά να ενισχύσουμε τον Σύλλογο «Κάνε μια ευχή Ελλάδος» (Make a wish). Φέτος, με κάθε Αστέρι της Ευχής μπορείτε να στείλετε τις δικές σας ευχές στα παιδιά του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος και να τους δώσετε δύναμη να συνεχίσουν τον δύσκολο δρόμο από την ασθένεια στη θεραπεία. Με κεντρικό μήνυμα «Κάθε αστέρι κρύβει αγάπη και… ΕΥΧΕΣ!», το Αστέρι της Ευχής καλεί τους μαθητές σε όλη την Ελλάδα να αποκτήσουν το δικό τους χάρτινο αστέρι, με μία δωρεά των 2€ συνεισφέροντας στην εκπλήρωση ευχών. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας  έχουν ήδη δείξει μεγάλη ανταπόκριση και διάθεση να προσφέρουν χαρά και γιορτινή διάθεση σε παιδιά που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα. Σύντομα θα παραλάβουν τα αστεράκια τους.