Αποτελέσματα επίδοσης μαθητών

A Τάξη Β Τάξη Γ Τάξη Λειτουργία – Νομοθετικό Πλαίσιο

Αποτελέσματα επίδοσης μαθητών

Σήμερα, Τρίτη 20/6/2023 εκδόθηκαν τα αποτελέσματα της τελικής επίδοσης των μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2022-23. Αύριο, Τετάρτη 21/6/2023 θα αποσταλούν ηλεκτρονικά (στα email των κηδεμόνων) οι βαθμοί των μαθητών/τριών, ενώ από την Πέμπτη 22/6 έως την Πέμπτη 29/6 οι έλεγχοι επίδοσης θα επιδίδονται και εκτυπωμένοι στους γονείς/κηδεμόνες, στις ώρες λειτουργίας του σχολείου (κατά τις ημέρες που το σχολείο λειτουργεί).

Όσον αφορά τους/τις μαθητές/τριες της Γ’ τάξης που απολύονται, αναμένουμε να αρχίσει η λειτουργία της πλατφόρμας e-eggrafes, ώστε να κάνουν τις ηλεκτρονικές τους αιτήσεις για την εγγραφή στο λύκειο. Μόλις ανοίξει η πλατφόρμα, οι γονείς/κηδεμόνες θα ενημερωθούν με νέα ανάρτηση και με email.