Με επιτυχία η συμμετοχή στο 1ο Dramafest

Μαθητικοί Διαγωνισμοί Πολιτιστικές Εκδηλώσεις Σχολικές εκδηλώσεις

Η χαρά μας είναι πολύ μεγάλη για τη συμμετοχή της θεατρικής μας ομάδας στο 1ο Dramafest που διοργανώθηκε από τη ΔΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης. Η ομάδα μας παρουσίασε την Παρασκευή 19 Απριλίου σε διασκευή τις «Όρνιθες» του Αριστοφάνη και το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά εντυπωσιακό. Οι προσπάθειες μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών τους τελευταίους μήνες, η αφοσίωση και η συνεργασία απέδωσαν καρπούς. Στις φωτογραφίες μία μικρή γεύση από όσα είδαμε την Παρασκευή στο θέατρο «Μίκης Θεοδωράκης» του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου και παράλληλα μία …«πρόγευση» από όσα θα δούμε τη Δευτέρα 20 Μαΐου στις 20.00 στο «Καραπάντσειο» Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Αμπελοκήπων Μενεμένης. Προς το παρόν πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την εξαιρετική της παρουσία στο Dramafest!